fbpx

Gölbaşı İncek Kreş Fiyatları

incek kreş fiyatları

Gölbaşı incek kreş fiyatları en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Veliler çocukları için anaokulu ve kreş ararlarken ilk baktıkları konu da kreş fiyatlarıdır.

Aylık ödenen kreş fiyatları, velilerin bütçesiyle doğru orantılı olmalıdır. Lakin günümüzde eğitim programının durumu, yemek giderleri, kalifiye personel, kira gibi hususları düşündüğümüzde incek kreş fiyatları diğer bölgelere göre fazla olabilmektedir.

Örneğin Çankaya oranda bulunan kreşlerin aldıkları ücretler 1500 ₺ -2000 ₺ arasında iken incek bölgesinde açılan kreş fiyatı 2000- 4500 ₺ arasında olabilmektedir.

İncek kreş fiyatı belirlerken kriterler nelerdir?

İncek kreş fiyatlarına etki eden unsurlar aşağıda sıralanmıştır.

Kira Giderleri

İncek bölgesinde kreş fiyatı belirlerken birinci kriter kira faktörüdür. Binanın büyüklüğüne göre en az 10,000₺ civarında kiralar bulunmaktadır. Aynı zamanda kurumun personel seçimleri de önemlidir.

Personel Giderleri

Kaliteli personel çalıştırabilmek için en az 4500 ₺ civarında personel ücreti ödenmesi gerekmektedir. Buna diğer personeller de eklenince yekün hayli fazla olabilmektedir.

Yemek Giderleri

Kreş içinde yer alan hizmetlerden olan mutfak ise başlı başına bir maliyettir. Örneğin 50 öğrencisi olan bir kreşin aylık yemek maliyeti en az 12,000₺ seviyesinde olabilmektedir.

Hizmet standartları

İncek kreş fiyatını belirleyen başka bir husus ta hizmet standartlarıdır. Hizmet standartları günlük akış içinde Toplam Kalite Yönetimini baz alan hususların tamamını içerir. Görünmeyen maliyetler arasında yer alır.

Materyal Seçimleri

Materyal seçimi eğitim ortamında olmazsa olmazlardan biridir. Kreş için aldığınız eğitim araçları ne kadar kaliteli ise, çocukların sınıf içinde geçirdikleri süre de aynı oranda kaliteli olacaktır.

Örnek vermek gerekirse plastik oyuncaklar ve materyaller daha uygun fiyata alınırken, ahşap ürünleri neredeyse plastiğin 4 katı kadar olabilmektedir.

Eğitim Giderleri

Başlangıçta eğitimin ne gideri olabilir diye düşünebilirsiniz. Lakin Eğitim sadece çocuklara verilen değil aynı zamanda tüm personelin de alması gereken husustur.

Kaliteli personel için olması gereken hizmet içi eğitimlerini tamamlayabilmektir. Aksi halde personelin kendini çok bilmiş hissetmesi normal bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Sürekli gelişen ve geliştiren yapı kurmak hem personelin kalitesini hemde eğitimin kalitesini artıran yegane unsurdur.

Rehberlik çalışmaları

Hemen hemen her kreşte psikolog görmeye alıştık. Yıllar önce bu durum çok lüks karşılanırken şimdi çok farklı senaryolar görüyoruz.

Önce sormamız gereken bir soru var. Psikoloğun kreşte ne işi var?

Tuna Akademi İncek Anaokulu olarak, rehberlik çalışmalarımızda, çocukların gelişimlerinin gözlenmesi gerekliliğinin farkındayız. Eğitimi kalıcı kılabilmek için yapmamız gereken çocuğu iyi tanımaktır.

Çocuğu tanıma işlemi tamamlandığında, gelişim düzeyini de net bir şekilde görebiliriz. Bu sayede eğitimi revize edip, bireysel ve grup çalışmalarında eşit seviyeye gelebiliriz.

Rehberlik faaliyetleri yıllık planlanmalı ve çocuklar yıl içinde belirli periyotlarla gözlemlenmelidir.

Temizlik Giderleri

Kreşlerin neredeyse çoğu temizlik giderlerini velilerden talep ederler. Oysa olması gereken kurumun kendi kaynakları ile temizlik hizmetini sunmalarıdır.

Tuna Akademi incek anaokulu olarak her şey dahil konsept çalışmamızı gerçekleştirdik. Haliyle bu giderleri de velilerden talep etmek saçma görünmektedir.

İçinde bulunduğumuz durum itibariyle pandemi önlemleri almış durumdayız. Ek maliyetler getirmiş olsa da aslan yatağından belli olur sözü ile önce kendimiz sonra herkesin temiz olmasını sağlamak zorundayız.

İncek Kreş Fiyatları

İncek kreş fiyatlarının 1500-4500 ₺ arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bazen abartı bazen çok düşük olabilir. Lakin incek kreş fiyatlarının bölge ortalaması 2500 ₺ seviyesindedir.

2500 ₺ incek kreş fiyatları içinde herşey dahil konsept içinde en makul olandır. Bu rakamdan fazlası abartıdır. Bu fiyatın altı ise eğitim kalitesinin düşük olduğunun habercisidir.

Son Yazılar

Formu Doldurun Biz Size Ulaşalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir