fbpx

İncek Anaokulu

Tuna Akademi İncek Anaokulu

Tuna Akademi İncek Anaokulu Hakkında

Tuna Akademi İncek Anaokulu, İncek semtinde anaokulu yaş grubunda olan çocuklarınız için hizmet veren bir eğitim kurumudur. Alanında uzman eğitimcilerin ebeveynlerle işbirliği halinde hareket ederek sağladığı sistematik eğitim modeli çocuklarınızı ilkokula hazır hale getirmeyi amaç edinmiştir. Çocuğunuza okul fikrini severek aşılayacak eğitim programlarımız olumlu kazanımlarla dönüt sağlayacaktır. Pandemi döneminde de hijyen, temizlik ve güvenlik önlemlerini arttırarak hizmet vermeye devam etmektedir. Çocuğunuzun sağlığı her şeyden önemlidir.

Tuna Akademi İncek Anaokulu’nu Neden Tercih Etmeliyim?

Tuna Akademi’nin sağladığı okul öncesi eğitim programında çocuklarınızın kişisel gelişiminin yanında, iletişim becerileri ve sosyal kimliği de aynı oranda gelişecektir. İncek Anaokulu eğitimci kadrosu çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu alanlarda kendini ifade etmesine yardımcı olacak oyun, çalışma ve eğitimler düzenleyecektir.

Çocuğunuzun mental gelişiminin yanında bedensel gelişimini de desteleyecek pek çok aktivite ile mevcut enerjisini güvenle atabileceği bir ortam vaat etmektedir.

Ebeveynlerle birebir yapılan görüşmeler sonucunda çocuğunuz eksiklik hissettiği ya da sıkıntı çektiği alanlar baz alınarak kişiye uygun bir eğitim programı geliştirilmektedir. Bu sayede çocuğunuzun iyi olduğu alanlar daha çok açığa çıkarılacak, problem yaşadığı alanlar da minimal seviyeye gelecektir.

Tuna Akademi İncek Anaokulu’nda Çocuğumun Kazanımları

Tuna Akademi İncek Anaokulu’nda izlediğimiz eğitim modeli ile çocuklarınız sayısız kazanımlar elde etmektedir.

  • Eğlenerek öğrenme çalışma prensibini benimseyen eğitimcilerimiz ile çocuklarınız sıkıntı yaşamadan okula alışabilecek, temel seviyenin üzerinde bir donanımla burada ayrılması amaçlanmaktadır. Bu sayede ilkokula kolay bir şekilde uyum sağlayabilecektir.
  • Sanat, spor ve kültür gibi alanlarda yaşının düzeyinde eğitim verilmektedir. Böylece çocuğunuzun iyi olduğu alanların keşfedilmesi ve ilerleyen dönemlerde geliştirilmesi için eşsiz bir fırsat yakalamış olursunuz.
  • Duyusal gelişim, el-göz koordinasyonu, motor becerileri gibi alanlarda gelişmelerini tetikleyecek oyun ve çalışma ortamı sağlamaktayız.
  • İletişim becerileri, sosyal aktivitelerle birlikte gelişime açık bir hale getirilmektedir.

İncek Anaokulu hakkında ayrıntılı bilgi almak için sitemiz üzerinde yer alan iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Arzu ederseniz İncek Anaokulu’na gelerek kurumumuzu yakından inceleyebilirsiniz. Eğitim programları ve eğitimci kadromuz ile ilgili bilgileri birebir görüşme sağlayarak alabilirsiniz.

Tuna Akademi İncek Anaokulu Fiziksel Koşulları Nelerdir?

Tuna Akademi İncek Anaokulu, 800 metrekare kapalı alana sahiptir. Bahçe kullanımı için binamızın önünde 300 metrekarelik alan bulunmaktadır. Tuna Akademi İncek Anaokulu bahçesinde, çocuklarımızın fiziksel aktivitelerini gerçekleştirebilmek için materyaller bulunmaktadır.

Bu materyaller içinde, uçak oyun alanı bulunmaktadır. Uçak oyun alanımızın amacı, çocuklarımızın gökyüzüne meraklarını uyandırmak ve bir simule uçakla kendilerini keşfetmelerini sağlamaktır.

İkinci bölümümüzde ise, survivor parkuru bulunmaktadır. Hem grup etkinlikleri, hem de bireysel olarak çocuklarımızın el, göz koordinasyonları gelişmektedir. Bunun yanı sıra, kas ve dokuların güçlenmesi ve tüm bedenin koordinasyonu mükemmel uyum yakalamaktadır.

Tuna Akademi İncek Anaokulu İç Mekan

Tuna Akademi İncek Anaokulu iç mekanında toplamda 6 adet sınıf bulunmaktadır. Sınıflarımız ortalama 30 metrekare alana sahiptir.

Her sınıfımız özel olarak tasarlanmış olup, çocuklarımızın dinlenmeleri için bölümler oluşturulmuştur. Bu sayede dinlenmek çok daha keyifli hale getirilmiştir. Tuna Akademi İncek Anaokulumuzun görsellerine https://tunaanaokulu.com/galeri/ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Örnek bir sınıf olarak turkuaz sınıfımızın görseline buradan paylaşmış olalım.

Tuna Akademi İncek Anaokulu
İncek Anaokulu

Tuna Akademi’de Eğitim Yaklaşımlarımız,

Anaokulumuz Milli Eğitim Bakanlığı‘na bağlıdır.

Anaokulumuzda, Montessori, Reggio Emilia, Waldorf, High Scope, Scamper ve diğer yaklaşımlarının sentezi olan eklektik bir model uygulamaktayız. Bu modeldeki amacımız, eğitimin dinamik yönünü ortaya çıkarmaktır.

Çocuklarımız, aynı yaş seviyesinde olsalar da gelişimleri farklı olabilmektedir. Algı farklılıkları ve zeka çeşitliliği, çocukların kavramları anlamlandırmasında ciddi rol almaktadır. Eğitimin tüm çocuklar için anlaşılabilir olabilmesi açısından dinamik model oluşturulmalıdır.

Tuna Akademi olarak, çocuklarımızın öğrenmelerini kolaylaştırmanın ve eğitimi kalıcı hale getirebilmenin buradan geçtiğini biliyoruz.

İşte bu nedenle rehberlik önemli bir hale geliyor. Rehberlik çalışmalarımızda, çocukların gelişim takibi yapılmaktadır. Gelişim takibinin bize sağladığı en büyük avantajı, çocuğun mevcut koşullar altında durumunu net bir şekilde ortaya çıkarmaktır.

Dinamik olan eğitim programımız, işte tam da burada devreye girmektedir. Yaşına göre gelişim düzeyi belirlenmiş çocuklarımız, grup oluşturma aşamasında kendine en yakın gelişim gösteren arkadaşlarıyla bir arada olacak ve seviye farklılıkları ortadan kalkacaktır.

Bu sayede eğitim kalıcı ve nitelikli olacaktır.

Sık Sorulan Sorular.

Tuna Akademi İncek Anaokulu hangi bölgelere hizmet vermektedir.

İncek, Kızılcaşar, Taşpınar ve Tulumtaş Mahalleleri, Çankaya ilçesine bağlı Ahlatlıbel Mahallesi, Beytepe semti, Bilkent, Beysukent, Alacaatlı mahallesi, Ümitköy ve Etimesgut ilçesine bağlı Fevziye mahallelerindeki çocuklarımıza ve ailelerimize hizmet vermektedir.

Pandemi Sürecinde anaokulunuzda hangi önlemler alındı?

Giriş ve çıkışlarımızda dezenfektanlı paspaslarımız bulunmakta. İşleyiş olarak öğretmenlerimiz anaokuluna geldiklerinde üzerini değiştirecekler, maskelerini takacaklar, girişte görevli personelimiz ateş ölçer ile günlük kontroller yapacaklardır. Musluklarımıza teması azaltabilmek için sensörlü bataryalar kullandık. Çocuklarımızın temas edebileceği her yer günlük olarak dezenfekte edilmektedir.
Personelimize hijyen eğitimleri verilerek daha bilinçli hale getirilmiştir.

Tuna Akademi Anaokulu Nerededir?

Kızılcaşar Mahallesi, 30 Ağustos Caddesi No:73 İncek, Gölbaşı Adresinde bulunmaktadır.

İncek Anaokulu Nedir?

İncek bölgesinde yer alan ve incek semtindeki çocuklara hizmet veren okul öncesi eğitim kurumları incek anaokulu olarak anılmaktadır.

Son Yazılar

Formu Doldurun Biz Size Ulaşalım.

One Response

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir